Dieta Detoks - Goodie Foodie

Każdą dietę możesz zamówić w wersji bez glutenu bez nabiału bez dopłaty.

Detoks

Detoks

Detoks

Detoks Wiosenny to kuracja oczyszczająca opracowana zgodnie z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Nasza kuracja oczyszczająca trwa 12 dni i co ważne spokojnie można ją połączyć z codzienną pracą i normalnym funkcjonowaniem.

 

Cena 12-dniowej kuracji to 900pln. W skład detoksu wchodzi 5 posiłków i dodatkowo buliony mocy i kiszonki.

 

Detoks wiosenny to zrównoważona dieta, uwzględniająca naturalne na początku wiosny dążenie organizmu do zrobienia porządków i pozbycia się nadmiarów po zimie (złogów, toksyn, śluzu, gorąca) oraz to, że o tej porze roku warto zatroszczyć się o Wątrobę i Pęcherzyk Żółciowy.

 

W wyniku procesu oczyszczenia możemy spodziewać się pozytywnych efektów jeśli chodzi o:

-wyraźny przypływ sił witalnych,

-poprawę stanu skóry,

-przejrzystość umysłu, lepszą koncentrację,

-pozbycie sie dolegliwości trawiennych jak np. wzdęcia, zgaga,

-uregulowanie wypróżnień,

-utratę zbędnych kilogramów,

-oczyszczenie zatok,

-zmniejszenie lub ustąpienie bólu w stawach,

-poprawę u osób ze stanami depresyjnymi – obecność śluzu pogarsza sytuację.

 

W jej skład wchodzą: ryż pełnoziarnisty, kasza jaglana, dwie fasolki lecznicze – adzuki i mung, warzywa korzeniowe, brokuły, kalafior, brukselka, baby szpinak, pasternak, topinambur, skorzonera, rzodkiewka, seler naciowy, cukinia, biała rzodkiew, kapusty, jarmuż, grzyby, ziemniaki, bataty, awokado, sałaty, świeże i suszone zioła, pestki słonecznika, dyni, sezam, zupy na bulionie mocy i zupy miso oraz kiszonki.

Niepasteryzowana pasta miso wspomaga proces rozpuszczania złogów, a skład zup dodatkowo wspomaga ten proces.

 

Jest to kuracja zasadowa na sposób Yang tzn. bazuje na gotowanym jedzeniu, tym samym jest bezpieczna dla różnych osób, także tych wychłodzonych i z niedoborami w ciele, dla których surowe i sokowe kuracje mogą być zbyt obciążające.

 

Podczas kuracji z diety należy wykluczyć: alkohol, kawę, czarną i zieloną herbatę, produkty zwierzęce, cukier, mąkę, owoce i soki owocowe. Bez tych wykluczeń także warto skorzystać z działania Wiosennego Detoksu, który będzie wtedy jakościową zmianą diety uwzględniającą potrzeby organizmu na początku wiosny, jednak nie można mówić wtedy o przeprowadzeniu kuracji oczyszczającej.

 

Przy zamawianiu detoksu każdy otrzyma dokładną instrukcję dotyczącą zalecanych pór posiłków,  napojów na czas kuracji oraz inne ważne zalecenia i informacje związane z detoksem.

 

Wiele osób przeprowadza detoksy przez cały rok. Z punktu widzenia TCM nie jest to korzystne. Dobrym terminem na rozpoczęcie kuracji jest czas w okolicy przesilenia wiosennego, a także przesilenia jesiennego, dlatego wiosną kurację 12-dniową przeprowadzamy od 15 kwietnia, do połowy czerwca (tak aby z końcem czerwca kuracja mogła zostać zakończona).

 

Osoby przebywające na kuracji będą miały również możliwość skonsultowania się z dietetykiem wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Katarzyną Jaszczyk-Górską.

 

 

Wychodzenie z detoksu

 

Aby utrzymać jak najdłużej pozytywne efekty detoksu zalecamy stopniowe rozszerzanie menu przez kolejne 14 dni. Najważniejsze to wprowadzać z większą uważnością produkty, z którymi mamy tendencję do przesady.

 

Osobom, które jadają dużo mięsa zalecamy przez kolejne 14 dni pozostać na diecie WEGE lub WEGE+RYBY. Natomiast osoby, w których diecie mięso nie dominuje, a po detoksie czują większą  potrzebę wzmocnienia polecamy diety OPTYMALNĄ lub WEGE+RYBY. W obu przypadkach zalecamy przez 14 dni po detoksie rezygnację z deseru.

 

Przeciwwskazania

 

Kuracji oczyszczających nie powinny przeprowadzać dzieci, osoby starsze, przewlekle chore i osłabione, w tym chorzy na cukrzycę i z insulinoopornością, a także kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią.

DOSTĘPNE KALORYCZNOŚCI: 1300
OPCJA: 5 posiłków + bulion mocy, kiszonki

1. Wybierz dietę

Dieta
Detoks

Dieta Detoks

Detoks Wiosenny to kuracja oczyszczająca opracowana zgodnie z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Nasza kuracja oczyszczająca trwa 12 dni i co ważne spokojnie można ją połączyć z codzienną pracą i normalnym funkcjonowaniem.

2. Kalorie

icon
1300
  • 1300

3. Ilość

Wybierz dzienną ilość posiłków

5

4. Ilość dni

Wybierz ile dni

12

75 zł/d

900 zł/total

Zamów