Dieta z niskim indeksem glikemicznym I Goodie Foodie Warszawa
Niski IG

Niski IG

Niski IG

Dieta z niskim indeksem glikemicznym jest skierowana do osób chorych na cukrzycę i tych, którzy chcą wykluczyć ze swojej diety produkty charakteryzujące się wysokim IG. Jest to urozmaicona dieta opierająca się głównie o białko i warzywa oraz produkty z niskim i średnim indeksem glikemicznym. W stosunku do Diety Optymalnej w sposób znaczący zredukowana jest ilość węglowodanów, warzyw skrobiowych i owoców. W diecie Niski IG jedyną substancją słodzącą jaką używamy jest erytrytol. 

 

Przy układaniu tej diety poza indeksem glikemicznym pojedynczych produktów zwracamy również uwagę na ładunek glikemiczny w całym dniu. Jednym z ważniejszych posiłków w diecie jest codzienna, pożywna zupa, która spożyta na kolację niepotrzebnie nie obciąża żołądka w czasie snu.

 

Dieta Niski IG nie zawiera mięsa wieprzowego i owoców morza, a także zredukowana jest ilość mięsa wołowego, cielęciny i jagnięciny.  Zdecydowanie częściej w diecie występuje lekkostrawne mięso z drobiowe i ryby. 

 

W naszych dietach staramy się znacząco ograniczyć ilość nabiału, szczególnie prostego, nie poddanego fermentacji. W naszych posiłkach znajdują się takie produkty jak ser koryciński, ser halloumi, bryndza, ricotta czy przygotowywany przez nas od podstaw jogurt naturalny. W przypadku serów, stawiamy na produkty z mleka koziego i owczego. Jeśli jednak zależy Ci na całkowitym wyeliminowaniu nabiału (za wyjątkiem masła), masz taką bezpłatną możliwość. 

 

Przy przygotowywaniu naszych diet używamy zbóż, które w naturze nie zawierają glutenu, ale nie korzystamy z produktów certyfikowanych jako bezglutenowe.

DOSTĘPNE KALORYCZNOŚCI: 1400, 1800
OPCJA: 5 posiłków

Ile to kosztuje?

2. Kalorie

icon
1400
  • 1400
  • 1800
  • 2100

3. Ilość

Wybierz dzienną ilość posiłków

3

4. Ilość dni

Wybierz ile dni

1

61 zł/d

61 zł/total

Zamów