Eko Pudełka - Goodie Foodie

Kompostowalne
pudełka z celulozy

Po zerwaniu wewnętrznej folii wyrzuć pudełko do kosza na papier lub odpady organiczne

Zamów nasz catering w kompostowalnych opakowaniach za dopłatą

5pln do dziennego zestawu

FAQ

Z czego robione są tacki?

Close

Nasze tacki robione są w 94% z celulozy i w 6% z biolaminatu, który chroni je przed wilgocią i przemoczeniem. Tacki otrzymały certyfikaty OK Compost, FSC Forrests For All Forever i BRC Packaging.

Jak podgrzewać tacki?

Close

Tacki podgrzewać można w mikrofali i w piekarniku do 120 stopni.

Jaka jest różnica między biodegradowalnym i kompostowalnym?

Close

Wyrób biodegradowalny to taki, który rozkłada się poprzez działanie mikroorganizmów lub bakterii obecnych w przyrodzie. Wyrób kompostowalny, oprócz tego, że jest biodegradowalny, kończy jako nawóz lub kompost, który może być używany jako nawóz naturalny. Wszystko co może być kompostowane, jest także biodegradowalne, lecz to co biodegradowalne nie musi być kompostowalne. W naszym przypadku, tacki me.Organic mają certyfikat OK Compost, który oznacza, że są zarówno biodegradowalne i kompostowalne.

Do jakiego pojemnika należy wyrzucać tacki?

Close

Po ściągnięciu z wewnętrznej części pudełka mikrowarstwy biodegradowalnego plastiku, (dzięki niemu tacki nie przeciekają) opakowanie wyrzucić należy do pojemnika na papier lub na odpady organiczne. Powłokę która została wyrzucamy do pojemnika na plastik.

Z czego wykonana jest folia pokrywająca tacki, a także pojemniki na sosy i koktajle?

Close

Folia pokrywająca tacki wykonana jest z jednorodnego plastiku nadającego się w 100% do ponownego przetworzenia w procesie recyclingu i należy ją zgnieść i wyrzucić do kosza na plastik.

Pojemniki na sosy zrobione są z plastiku PP także koniecznie należy je wyrzucić do pojemnika na plastik, aby można było je ponownie wykorzystać. Pojemniki na koktajle wykonane są z plastiku PET i również powinny wylądować w koszu na plastik do recyclingu.