Eko Pudełka - Goodie Foodie
Zamknij
GOODIE2020
Eko Pudełka - Goodie Foodie Eko Pudełka - Goodie Foodie

Kompostowalne
pudełka z celulozy

Informacje o prawidłowej utylizacji tacek znajdziesz tuż obok w sekcji FAQ.

Zamów nasz catering w kompostowalnych opakowaniach za dopłatą

5pln do dziennego zestawu

FAQ

Z czego robione są tacki?

Close

Nasze tacki robione są w 94% z celulozy i w 6% z biolaminatu, który chroni je przed wilgocią i przemoczeniem. Tacki otrzymały certyfikaty OK Compost, FSC Forrests For All Forever i BRC Packaging.

Jak prowadzić poprawny recycling opakowań bio?

Close

Opakowanie bio składa się z trzech elementów – tacki z pulpy celulozowej, warstwy biodegradowalnego laminatu pokrywającego tackę i folii plastikowej, którą zamknięte jest pudełko.

Aby poprawnie zutylizować opakowania należy:

  1. Usunąć z opakowania resztki jedzenia.
  2. Usunąć z wewnętrznej części pudełka mikrowarstwę biolaminatu – można lekko namoczyć pudełko, lub zrobić to na sucho zaczynając od rogu tacki. Biolaminat wyrzucamy do koszta na bio odpady.
  3. Samą papierowa tackę wyrzucamy do kosza na papier lub bio odpady.
  4. Powłokę z plastiku, którą przykryte było całe pudełko wyrzucamy do kosza na plastik.

Jak podgrzewać tacki?

Close

Tacki podgrzewać można w mikrofali i w piekarniku do 120 stopni.

Jaka jest różnica między biodegradowalnym i kompostowalnym?

Close

Wyrób biodegradowalny to taki, który rozkłada się poprzez działanie mikroorganizmów lub bakterii obecnych w przyrodzie. Wyrób kompostowalny, oprócz tego, że jest biodegradowalny, kończy jako nawóz lub kompost, który może być używany jako nawóz naturalny. Wszystko co może być kompostowane, jest także biodegradowalne, lecz to co biodegradowalne nie musi być kompostowalne. W naszym przypadku, tacki me.Organic mają certyfikat OK Compost, który oznacza, że są zarówno biodegradowalne i kompostowalne.

Z czego wykonana jest folia pokrywająca tacki, a także pojemniki na sosy i koktajle?

Close

Folia pokrywająca tacki wykonana jest z jednorodnego plastiku nadającego się w 100% do ponownego przetworzenia w procesie recyclingu i należy ją zgnieść i wyrzucić do kosza na plastik.

Pojemniki na sosy zrobione są z plastiku PP także koniecznie należy je wyrzucić do pojemnika na plastik, aby można było je ponownie wykorzystać. Pojemniki na koktajle wykonane są z plastiku PET i również powinny wylądować w koszu na plastik do recyclingu.